Granola is pecan and craisins. Definitely make it at home instead of buying it.
Cost of the granola is $9.01 total or 81¢ per 11 ounces instead of 2.69 for Walmart brand granola.
Granola is pecan and craisins. Definitely make it at home instead of buying it.
Cost of the granola is $9.01 total or 81¢ per 11 ounces instead of 2.69 for Walmart brand granola.
I had some serious issues with instant when I first tried it. I found I could get a passable drink if I tossed out the instructions. I use two healed tea spoons for just four ounces of water and the Mexican Café Bustelo brand instead of any other.